Krém na suché ruce
Jak se liší krémy na suché ruce a kdy jaký krém na suché ruce používat Vám poradíme v tomto článku. Nabídka krémů na suché ruce je obrovská. Obrovsky se liší i ceny. Jaký je rozdíl mezi krémy na suché ruce?
Krémy podle účinku na suchou kůži
Výživný krém na suché ruce doplňuje do pokožky látky, které věkem ztrácí. Měl by obsahovat ceramidy, kyselinu hyaluronovou a vitamín A.
Hydratační krém na suché ruce dodá pokožce chybějící vodu, a to i do hlubších vrstev. Vodu vážě nejlépe glycerol, urea či lanolin.
Regenerační krém na suché ruce poskytuje pokožce hojení a omezuje vypařování vody z pokožky. Ve složení by neměl chybět rostlinný olej nebo výtažek.
Bariérový krém na suché ruce by měl obsahovat hydratační složku a film, který ochraňuje pokožku před dráždivými látkami které jí poškozují.
Krémy podle typu suché kůže
Přirozeně suché kůži v důsledku stárnutí prospějí krémy obsahující ceramidy. Ceramidy jsou součástí buněk pokožky. Věkem ubývají a výsledkem je špatná obnova kožní bariéry, suchost a křehkost. Krémy se dají pořídit od padesáti do tří set korun.
Suchou kůži v důsledku okolních vlivů (mráz, vítr, časté mytí, dezinfikování, prašné prostředí, styk s chemií jako jsou úklidové prostředky, hnojiva atd.) je třeba přes den hydratovat a v noci regenerovat. Jako denní krém na suché ruce volíme krém s glycerolem nebo bariérový krém. Vážou vodu v pokožce, bariérový krém jí navíc i chrání. Skvělý krém na hydrataci a ochranu pokožky je bariérový krém Dermaguard. Na noc volíme mastnější krémy s oleji jako je mandlový, rakytníkový, jojobový, nebo hojivé s vazelínovým základem např. měsíčkový, grepový, aloe.
Suchou kůži v důsledku onemocnění (ekzémy, diabetes, jaterní a ledvinové choroby) doprovází zpravidla i další projevy, jako je svědění a zánět. Je dobré se poradit s lékařem, jak pokožku léčit. Jedná se o propojený systém, kdy vliv na pokožku má i strava, hormonální výkyvy, psychický stav, používané léky, předepsané terapie a jiné.